איך השתלת שיניים מסייעת בשמירה על בריאות הפה?

איך השתלת שיניים יכולה להציל את בריאות הפה שלך?

אנשים רבים חושבים כי עקירות שיניים הן השלב האחרון בטיפול בשיניים, כשלאחריהן אין צורך לעשות דבר. הרי הוצאת הגורם המכאיב והסורר תפתור את הבעיה ותאפשר לחזור לאכול כרגיל, מבלי להתייסר בכל ביס. עם זאת, ההיפך הוא הנכון, מאחר ורק באמצעות השתלת שיניים, בריאות הפה תחזור להיות מה שהיתה קודם.

אין זה מספיק לעקור את השן הבעייתית, אלא יש להחדיר במקומה שתל מטיטניום ועל גביו להרכיב כתר, בהתאם למידות השן שהוצאה. טיפולים אלו יסייעו לכם לשמור לאורך זמן על בריאות הפה וליהנות מאיכות חיים טובה.

 

מהי השתלת שיניים?

לפני שנבחן איך השתלות שיניים כל כך מסייעות לשמירה על בריאות הפה, כדאי לבחון מהי. רפואת שיניים כיום מציעה השתלת שיניים בריאהמבחר שיטות וטיפולים בתחום השתלות השיניים. לרוב, מדובר על תהליך הנמשך עד שישה חודשים, כשבמהלכו עוקרים את השן הסוררת, מחדירים במקומה שתל, חושפים אותו ומרכיבים על גביו כתר.

ניתן אף לערוך השתלות שיניים מתקדמות, המאפשרות לבצע את כל התהליך ביום אחד, דבר אשר חוסך בזמן יקר, מסייע בהחלמה מהירה יותר ומאפשר לנצל את העצם שנותרה מתחת לשן. במידה ואין מספיק עצם באזור בו יש לעשות את ההשתלה, יש לבצע השתלות עצם בלסת, דבר המעניק בסיס טוב יותר לשתלים ומאפשר להם להיקלט בצורה איכותית.

 

השתלת שיניים ובריאות הפה והגוף

השתלת שיניים מסייעת לשמור על בריאות הפה ממספר סיבות עיקריות. ראשית, היא מונעת זיהומים ומחלות חניכיים למיניהם, אשר עלולים להיווצר באזור השן החסרה. שנית, היא מסייעת לשמור על מבנה שלם של הלסת, ובכך למנוע מן השן המקבילה לשן החסרה לגדול יותר ממה שהיא צריכה.

בנוסף לכך, השתלת שיניים מאפשרת ללעוס כראוי. מעבר לכך שזה מסייע לפעילות לסת תקינה, ללא התכווצויות למיניהן, זה מאפשר ליהנות מהאוכל כמו שצריך וללעוס כראוי. כל חוסר איזון במבנה הלסת כפי שאתה רגיל אליו עלול להביא אותך להסתגל מבלי משים להרגלים חדשים ומזיקים, לכן יש לשאוף לשחזר את הרכב השיניים המקורי.

 

מה הקשר בין השתלת שיניים לשלווה נפשית

בנוסף לכך שהשתלת שיניים מאפשרת ליהנות מבריאות פה טובה ובריאות איכותית של יתר הגוף, היא מסייעת למטופל להגביר את ההערכה העצמית שלו. בדרך כלל, כאשר שן אחת חסרה, בייחוד אם מדובר על שן קדמית הנחשפת בכל חיוך או פתיחת הפה בעת הדיבור, היא עלולה לפגוע בדרך בה המטופל חושב על עצמו. בעקבות כך הוא מעריך את עצמו באופן שלילי, ובעקבות כך הביטחון העצמי שלו יורד.

עם זאת, כאשר מבצעים השתלת שיניים, ממלאים את מקום השן החסרה בשן מלאכותית ומאפשרים למטופל לחזור לשגרת חייו, להעריך את עצמו כמקודם ולחייך בפה מלא. סביר להניח כי דבר זה ישליך על כל יתר התחומים בחייו. כל זאת, בזכות השתלת השיניים.