הכל על אוסמוזה הפוכה וטיהור מים ביתי

האם יצא לכם כבר לחשוב על המים שאתם שותים ואותם שותים גם ילדכם? איכות המים בישראל היא נושא שעולה פעם אחר פעם על סדר היום הציבורי. אנו שומעים על הכלרה ועל הפלרה, על זיהומים בצנרת או במקורות המים, על ספיחת חלודה או אלומיניום מהצינורות, על צנרת העוברת בדרכה ליד תחנת הדלק השכונתית שלכם וסופחת מעט מנוזליה ועוד ועוד – ובפועל גם חשים פעמים רבות בטעם המים בפינו, ושמים לב שהם… די לא טעימים. כאן נכנס לתמונה תהליך פשוט הקרוי אוסמוזה הפוכה. אין המדובר בתהליך כימי אלא בשיטת פעפוע פשוט, כלומר, מעבר של נוזל דרך ממבראנה מסוימת, אחת או יותר, והשוואת לחץ בצד השני כאשר המים המקוריים עוברים ניקוי מעמיק המוציא מהם, ברמה המולקולארית, כל חומר שאינו מים טהורים.

אין המדובר בסינון, כלומר, זהו סוג מסיים של סינון מים ברמה המושגית שלו, אלא המדובר בעיקר בתהליך אוסמוזה הפוכה היא כיום שיטת טיהור המים האיכותית והבטוחה ביותר ובעזרתה ניתן להגיע עד לרמה של השגת מים מזוקקים : כמובן שבהקשר זה יש לזכור שרבים מהמינרלים והיסודות שגופנו זקוק להם מגיעים מהמים שאנו שותים, ולכן טיהור מים באמצעות אוסמוזה הפוכה ואפילו מיני בר איכותי המעניק לכם מים צלולים, חשוב שיקבלו חזרה את המינרלים הללו.

תהליך טיהור מים אוסמוזה הפוכה

תהליך טיהור המים יכול להיעשות על ידי מספר אמצעים שונים בינם מסנן פחמי, UV, אוסמוזה הפוכה או כל מיני דברים נוספים. לא כולם מעניקים את אותה תוצאה ורק אוסמוזה הפוכה הנעשית במספר פילטרים מסוגלת להעניק לכם מים טהורים לחלוטין – והכוונה היא 'לחלוטין'.

ישנה חשיבות לשתייה מרובה שכן בריאותנו תלויה בה ולכן גם שיטות טיהור המים הקיימות כיום הופכות משוכללות יותר ויותר. הנושא של מינרליזציה חזרה של המים הוא פונקציה של הטהורות הזו : אתם מקבליים מי שתייה נקיים לחלוטין ואז מעשירים אותם חזרה במינרלים. זה נעשה בצורה מאוד פשוטה – אחרי שהמים עוברים אוסמוזה הפוכה ואם זה טיהור אוסמוטי ברמה הדורשת מינרלים חזרה, הרי שבדרכם שוטפים המים מעל מעין גוש אבן וסופחים אליהם חזרה את המינרלים החיוניים.

קל כיום להשיג מי שתייה צלולים ממתקנים ביתיים אסתטיים ומעוצבים ברמה גבוהה לרבות מיני בר שיודע גם לתת מים רותחים.