נמצאים הרבה בחו"ל? כדאי לכם להצטייד בדרכון אירופאי

במידה ויוצא לכם לטוס הרבה פעמים במהלך השנה לחו"ל, ובפרט ליבשת אירופה – הרווחתם! אך גם אם הביקורים שלכם הם לא תכופים כל כך, יש יתרונות רבים להוצאת דרכון אירופאי. בתקופה האחרונה וודאי הבחנתם בכך שיותר ויותר אנשים מנסים את מזלם ובודקים אם הם זכאים לקבלת דרכון אירופאי. הדרך לבצע בדיקה זו היא פשוטה למדי ובדרך כלל היא קשורה לרקע המשפחתי שלכם.

הסיכויים לקבלת דרכון אירופאי גבוה יותר אם יש לכם רקע משפחתי ממדינות ערב כמו מרוקו, תוניס, תימן, מצרים, עיראק ועוד. הסיבה לכך טמונה בכך שיהודים רבים גורשו מספרד ומפורטוגל במהלך המאה ה-15 ונאלצו להגר למדינות אלו. כיום, מנסות המדינות הללו לפצות את צאצאיהם של מגורשי ספרד ומעניקות דרכון אירופאי לזכאים לו.

איך מוצאים דרכון אירופאי?

הדרך הבטוחה ביותר היא לפנות לעורך דין ולהוציא באמצעותו דרכון אירופאי, כאשר חשוב לוודא כי העורך דין אכן מכיר את התהליך ומתמחה באזרחויות זרות ובדרכונים אירופאיים. ישנו תהליך שתצטרכו לעבור וסיוע של עורך דין יכול להקל עליכם משמעותית.

פעמים רבות נדרש ממגישי הבקשה לדרכון אירופאי להוכיח את זכאותם באמצעות הצגת מסמכים ואישורים שונים שלא בהכרח מצויים בידם או שקל למצוא אותם.

לכן, עורך הדין ששכרתם את שירותיו יוכל להמליץ לכם איך לפעול או לעזור לכם להגיע אל המסמכים הללו באמצעות קשרים שלו ובאמצעות הניסיון שלו בתחום. יש לקחת בחשבון כי ניתן גם להוציא דרכון אירופאי ללא עזרה של עורך דין אך יתכן והתהליך יהיה ארוך ומסורבל יותר והסיכויים לקבלת תשובה חיוביות מהשגרירות היא נמוכה יותר.

יתרונות של דרכון אירופאי

לדרכון אירופאי ולאזרחות האירופאית יש המון יתרונות. תחילה נציין כי במידה ותקבלו אותו לא תצטרכו לוותר על הדרכון והאזרחות הישראלית כך שתהייה באפשרותכם הבחירה להחליט ולקבוע היכן אתם מעדיפים לגור או לשהות לאורך חייכם. יתרון חשוב נוסף זו העובדה כי הדרכון האירופאי יאפשר לכם לחיות ולעבוד בכל אחת מן המדינות שחברות באיחוד האירופאי.

זו בחירה רחבה מאוד שלא מתאפשרת לכל אדם והרי ידוע לכל כי באירופה יש סיכויים גדולים יותר להצליח מבחינה עסקית וכלכלית, דבר שלא מתאפשר אם אין לכם אזרחות. למעשה, הזכאות לדרכון אירופאי מאפשרת לכם לעבוד בחו"ל באופן חוקי וללא בעיות מול משטרת ההגירה.

נקודה חשובה נוספת היא הזכות ללימודים אקדמאיים באירופה – מי שיש לו דרכון אירופאי יוכל ללמוד בסבסוד חלקי או מלא באחת ממדינות האיחוד האירופי ולהנות מתנאים טובים ומרמת השכלה גבוהה ומובחרת.

בעוד בארץ כולם חייבים לשלם שכר לימוד, אזרחים אירופאיים נהנים מהטבת תשלום שכר הלימוד וזכאים ללמוד בחינם או במימון חלקי. בנוסף, תוכלו לטייל ברחבי אירופה ולעבור מארץ אחת לאחרת ללא בעיה, כל שתצטרכו זה להציע את הדרכון ולהמשיך בדרכם ולכן אם אתם נמצאים הרבה בחו"ל, אין ספק כי דרכון אירופאי יקל עליכם מאוד.