בחירת שמלת כלה לחתונה

כל מי שעשה חתונה שחייו יודע כמה הכנות נדרשות לערב המיוחד הזה. ההכנות מתחילות בדרך כלל כחצי שנה עד שמונה חודשים לפני החתונה, וכוללים בין היתר מציאת אולם אירועים, חברת קייטרינג, צלם, שמלות כלה ודיג'יי. בין כל אלה יש לדאוג להכין רשימת מוזמנים, סידורי ישיבה ועוד הכנות רבות. בין הדברים החשובים ביותר עבור הכלה לקראת אותו ערב הוא בחירה של שמלת כלה מחמיאה ומתאימה בה תינשא לבחיר ליבה.

שמלות כלה יכולות להגיע בוריאציות רבות, הכל כמעט אפשרי, והכל בהתאם לרצונה וטעמה של הכלה. רוב הנשים יבחרו שמלות כלה קלאסיות או רומנטיות בצבע לבן שכוללות חלק עליון פתוח (סטרפלס) או עם קשירה מעל הצוואר, מעט עיטורים מתחרה או פנינים, והינומה תואמת. יש נשים שיעדיפו לוותר על שמלות כלה קלאסיות וללכת על הופעה בומבסטית, עם שמלת כלה מפוארת, מלאת בד, מעוטרת במיני אבנים נוצצות ותחרה.

לא משנה אם בחרת שמלות כלה קלאסיות או שמלת כלה מיוחדת ומורכבת יותר, טווחי המחירים נעים בין כמה אלפי שקלים, לעשרות אלפי שקלים עבור שמלת כלה מושכרת או קנויה.

בגלל מחירה היקר של שמלת כלה, ובגלל חשיבותה עבור הכלה, כדאי מאוד לא למהר עם הבחירה וללכת למספר חנויות לצורך מדידות. רצוי להקשיב למעצבת ולנסות למדוד דגמים שונים, גם אם הם לא בדיוק מה שדמיינת שתלבשי. ברבה פעמים אנחנו מגיעים למדידות עם תמונה בראש או החלטה על שמלת כלה מסוימת, ואם נפתח את הראש וננסה דגמים אחרים אולי נופתע לגלות שיש גדמים שמחמיאים לנו יותר.

בין אם את, כלה שעומדת להנשא, בוחרת ללכת על שמלות כלה קלאסיות או שאת הולכת על שמלת כלה אחרת, חשוב שתהיי שלמה עם ההחלטה שלך, כי ברגע שהזמנת שמלת כלה, ואחת נתפרה עבורך, תהיה זו בעיה להתחרט ולהחליף שמלה. דבר נוסף שחשוב מאוד לשים לב אליו כשקונים שמלת כלה הוא לקנות אחת שנוח לך בה. תזכרי שמלבד איך שתיראי את צריכה גם לצעוד בשמלה זו לחופה, לאכול ולשתות, לחבק דודות ולרקוד עד אור הבוקר. שיהיה במזל טוב!